طراحی سایت
دوشنبه 2 دلو 1396.
امروز
الإثنين 6 جماد أول 1439.
برابر با
Jan 22 2018.
و

فصلنامه روزگار

ورود به سایت

در چهارمین روز جلسه استیضاح وزیران کابینه، عبدالرازق وحیدی، وزیر مخابرات و تکنولوژی معلوماتی از سوی نمایندگان برکنار شد، وزیران آب و انرژی ، مبارزه بامواد مخدر وزراعت  در سمت هایشان ابقاء شدند. پیش از این ۶ وزیر دیگر نیز از سوی نمایندگان مجلس برکنار شده بودند. امروز سه‌شنبه ۲۵ عقرب، وزیران مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، انرژی و آب، زراعت و مبارزه علیه مواد مخدر غرض استیضاح در مجلس فراخوانده شده بودند اما هیچ کدام به مجلس حضور نیافته و در غیاب آن‌ها صندوق گذاشته شد.

در رای‌گیری امروز مجلس نمایندگان، عبدالرازق وحیدی با ۴۹ رای تایید، ۱۴۷ رای رد، ۲ رای باطل و ۳ رای سفید، از سوی نمایندگان مجلس از مقام خود برکنار شد.

اما علی‌ احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب با کسب ۱۱۵ رای تایید، ۶۰ رای رد، ۲۳ رای سفید و ۳ رای باطل در سمت خود ابقا شد.

وزیران مبارزه علیه مواد مخدر و زراعت نیز با کسب اکثریت آرای نمایندگان، هم‌چنان بر سمت خود باقی ماندند.

نمایندگان مجلس برای ابقای وزیر زراعت در سمت‌اش ۱۳۱ رای تایید، ۶۲ رای رد، ۴ رای باطل و ۴ رای سفید، در صندوقی که برای او گذاشته شده بود، واریز کردند.

سلامت عظیمی، وزیر مبارزه علیه مواد مخدر نیز با به دست آوردن ۷۱ رای تایید، ۱۱۴ رای رد، ۹ رای سفید و ۶ رای باطل، از سوی مجلس نمایندگان، توانست که پُست وزارت خود باقی بماند.

روند استیضاح نمایندگان مجلس در حالی ادامه یافته است که رییس‌جمهور غنی از وزرای برکنارشده کابینه از سوی نمایندگان مجلس خواسته تا به‌طور عادی به کارشان ادامه دهند و از دادگاه عالی خواهان تفسیر استیضاح اعضای کابینه از سوی نمایندگان مجلس شده است.

اما نمایندگان مجلس، استیضاح وزیران را حق قانونی خود خوانده و تفسیر روند استیضاح از سوی دادگاه عالی را صلاحیت قانونی این نهاد نمی‌دانند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید